Co to znaczy „współpraca z dzieckiem”?

Nie znam rodzica, który by nie mówił, że to, na czym tak bardzo mu zależy to współpraca ze swoim dzieckiem. Chcemy się lepiej dogadywać. Marzymy, żeby ta nasza codzienność była łatwiejsza. Pragniemy, żeby to, co zajmuje tak dużo czasu, było zwyczajnie prostsze. Żeby jednak tak się stało i żeby każda próba współpracy nie kończyła się od razu awanturą, potrzebujemy kilku cennych umiejętności. Jak to jest z tą współpracą i czy jest możliwe, że dziecko naprawdę tak bardzo tego nie chce?

Ogromna prośba!

W przygotowanie tego nagrania włożyłam sporo pracy, dlatego mam do Ciebie ogromną prośbę! Pomóż mi dotrzeć do innych rodziców, którym to nagranie może pomóc zmienić myślenie o złości. Może wśród znajomych masz kogoś, komu warto podesłać to video? Podeślij im to nagranie mailem, Messengerem albo udostępnij na Facebooku.
Z góry bardzo, bardzo dziękuję!

A teraz zamknij drzwi, wycisz telefon, pozamykaj wszystkie inne zakładki i zobacz to nagranie do ostatniej minuty.

Wolisz czytać niż słuchać i oglądać? Pobierz transkrypcje tego nagrania klikając TUTAJ.

Współpraca z dzieckiem wymaga szeregu umiejętności

Jak widzisz, temat współpracy z dzieckiem wcale nie jest taki oczywisty. Kluczem do jej rozwijania jest budowanie dobrej relacji z dzieckiem. Dlatego właśnie mój najnowszy kurs „Jak dogadać się z przedszkolakiem?” mówi o rodzicielstwie opartym na więzi. Dowiesz się z niego tego jak przebiega prawidłowy rozwój między 4, a 6 rokiem życia i jak rozwiązywać codzienne sytuacje i konflikty.