Co robić kiedy dziecko się złości?

Co robić kiedy dziecko się złości? – obalam 5 mitów.

Temat dziecięcej złości doskonale zna każdy rodzic i mam wrażenie, że jest on wiecznie żywy. Krzyczenie, tupanie nogami, a nawet bicie są codziennością wielu rodzin i przysparzają rodziców o szybsze bicie serca. Nic więc dziwnego, że wokół tak ważnego tematu narosło wiele mitów. Co robić kiedy dziecko się złości? Przedstawię Ci 5 popularnych mitów i dziś się z nimi rozprawimy! Jestem ciekawa, co zaskoczy Cię najbardziej.

Dzięku zidentyfikowaniu błędnych przekonań będziesz mogła lepiej wspierać swoje dziecko i realnie pomóc mu w regulacji emocji.

Autopromocja

Ogromna prośba!

W przygotowanie tego nagrania włożyłam sporo pracy, dlatego mam do Ciebie ogromną prośbę! Pomóż mi dotrzeć do innych rodziców, którym to nagranie może pomóc zmienić myślenie o złości. Może wśród znajomych masz kogoś, komu warto podesłać to video? Podeślij im to nagranie mailem, Messengerem albo udostępnij na Facebooku.
Z góry bardzo, bardzo dziękuję!

A teraz zamknij drzwi, wycisz telefon, pozamykaj wszystkie inne zakładki i zobacz to nagranie do ostatniej minuty.

Wolisz czytać niż słuchać i oglądać? Pobierz transkrypcje tego nagrania klikając TUTAJ.

Jak widzisz, temat złości wcale nie jest taki oczywisty. To bardzo ważna i potrzebna emocja, ale strategie jakie dziecko wybiera do jej rozładowania, bywają niebezpieczne lub raniące. Dlatego warto pokazywać dziecku, jak my dorośli radzimy sobie z naszą złością, by mogło uczyć się przez naśladowanie.

Shopping Cart