O mnie - Ola Belta Iwacz - Psycholog dla dzieci

Pomagam rodzicom zrozumieć ich dzieci
– i w sielance, i w środku największej dramy. 

Mamologia to bezpieczna przestrzeń dla każdego dorosłego, który chciałby wspierać swojego malucha w rozwoju, akceptując przy tym fakt, że nie zawsze będzie idealnie, ale liczą się starania. A ja nazywam się Ola Belta-Iwacz. Jestem psycholożką dziecięcą i mamą 6-letniego Franka.

Niestety, mój zawód nie chroni mnie niczym magiczna zbroja przed rodzicielskimi wtopami.

Czasem wydaje mi się, że może być mi nawet trudniej – bo w kryzysowych sytuacjach w mojej głowie odzywa się złośliwy głos mówiący: „I co, mądralo? Chyba powinnaś wiedzieć ze swoich mądrych książek, że tak to się właśnie skończy?”. No nie, czasem nie wiem. Ale bycie psychologiem ma taką zaletę, że mam świadomość, że każda „porażka” jest normalnym elementem procesu i nie ma rodziców, którzy nie popełniają błędów. Z kolei praca w gabinecie pokazała mi, że Ci, którzy się mylą, także mogą być wspaniałymi opiekunami dla swoich dzieci.

Nie jestem tu po to, żeby robić
Ci wielogodzinne wykłady i mówić Ci, jak żyć.

Chcę wspierać Cię w tym, byś sama mogła wybrać to, co dla Waszej rodziny najlepsze i wreszcie uwierzyła w to, że jesteś wystarczająco dobrym rodzicem.

W Mamologii ważne są:

zaufanie

ciekawość ludzi

autentyczność

uważność

radość

spokój

Wszystkie materiały dla rodziców tworzę w oparciu o te właśnie wartości, bo dla mnie są one dobrą podstawą dla zdrowego rozwoju dziecka.

Wierzę też, że:

mamologia o mnieKażdy rodzic jest wystarczająco dobry i postępuje najlepiej jak potrafi w danym momencie.
mamologia o mnieDzieci nie są złośliwe, tylko dopiero uczą się radzenia sobie z emocjami.
mamologia o mnieTo, czego najbardziej potrzebujemy do wychowania, to odrobina wiedzy połączona z dużą dawką cierpliwości i miłości.
mamologia o mniePuszczanie dziecku bajki albo karmienie go pizzą raz na czas nie robi z Ciebie złego rodzica.
mamologia o mnieMasz prawo nie wiedzieć wszystkiego – wszyscy się uczymy.

A jak zostałam psycholożką dziecięcą?

Już w liceum myślałam o studiowaniu psychologii, więc wybrałam profil psychologiczny. Zawsze lubiłam pomagać i rozmawiać z ludźmi (a nawet bardziej po prostu ich słuchać), więc kierunek ten wydawał mi się naturalny. Co ciekawe, przez całe studia byłam przekonana, że wyląduję w korpo jako pani od szkoleń z umiejętności miękkich… Ale bliżej na praktyki miałam do gminnej świetlicy środowiskowej… I kiedy zaczęłam pracować tam z dziećmi, poczułam, że to właśnie z nimi chcę związać swoją zawodową przyszłość.

A sama Mamologia powstała, kiedy po urodzeniu Franka szukałam czegoś, co pozwoliłoby mi być nie tylko mamą. Mój mąż podrzucił mi pomysł, że mogłabym dzielić się swoją wiedzą przez internet. I tak powstał najpierw blog, a potem cała masa przydatnych materiałów, kursów, e-booków, szkoleń i audiobajek. A nawet podcast!

Nauka nigdy się nie kończy

A Ty pewnie chcesz mieć pewność, że pracując ze mną, oddajesz swoje dziecko w jak najlepsze ręce. Dlatego chcę utwierdzić Cię w przekonaniu, że naprawdę wiem, co robię.

Po ukończeniu magisterskich studiów psychologicznych, studiowałam podyplomowo psychologię kliniczną dzieci i młodzieży, przygotowanie pedagogiczne oraz terapię pedagogiczną. Między czasie brałam udział w licznych kursach i szkoleniach. Kliknij na temat, który najbardziej Cię interesuje w Waszej sytuacji, a zobaczysz, jakie najważniejsze kursy i szkolenia z nim związane ukończyłam.

Jestem psycholożką, ale jestem też mamą i…

A skoro już się tak bawimy, to sprawdź moją grę Ciekawskie Zwierzaki!

Wystarczy, że zostawisz swój adres e-mail, a prześlę Ci ją w formacie .pdf

Shopping Cart