Jak zadbać o relację? (Gra planszowa za darmo!)

Na rodzinie ciąży wielka odpowiedzialność. To w niej psychologia dopatruje się źródeł zaburzeń osobowości, chorób psychicznych, samooceny, pewności siebie, powodów dokonywanych wyborów. Co takiego możemy dać dziecku by uchronić je przed tym przed czym można uchronić? Czas. Czas na budowanie relacji. Mam dla Ciebie dziś prezent, który Wam w tym pomoże!

Sposobów na wspólne spędzanie czasu jest mnóstwo! Ja podsuwam Wam dziś mój ulubiony – grę planszową.  Gra „Ciekawskie zwierzaki” jest prostą grą integracyjną dla rodziny, której cel wydaje się prosty  – dotarcie na pole „meta”, ale też lepsze poznanie siebie i innych, nauczenie się dzielenia emocjami, doświadczeniami i przeżyciami. Rozwój samoświadomości emocjonalnej graczy, ćwiczenie uważnego słuchania i opowiadania oraz cierpliwości. Po za tymi korzyściami, rozgrywka jest po prostu wesołą zabawą.

To sposób na to by lepiej się poznać, porozmawiać o tym o czym czasem rozmawia się trudniej,  zapytać o rzeczy, które na co dzień nie przychodzą nam do głowy, to nauka mówienia o swoich doświadczeniach.     

Wypróbowałam tą grę na moich podopiecznych i bardzo im się podobała! Mam nadzieje, ze Wy też będziecie się przy niej dobrze bawić, a jednocześnie zbliżycie się do siebie jeszcze bardziej. W grze, każdy z graczy po kolei rzuca kostką, po stanięciu na pole, sprawdzamy numer pytania, które następnie czyta wyznaczony lektor.
Gra jest odpowiednia dla dzieci mówiących, dobrze radzą sobie z nią już 4 latki, choć rodzice muszą im wtedy nieco bardziej wytłumaczyć pytania. Pytania dobrane są tak, by były ciekawe zarówno dla dziecka i jak nastolatka. A i mój mąż nad odpowiedzią na jedno z nich zastanawiał się cały wieczór.

Po zapisaniu się na newsletter, dostaniecie grę na maila. Potem wystarczy ją tylko wydrukować i pożyczyć pionki oraz kostkę z jakieś innej planszówki i grać! Gadać i zbliżać się do siebie.