O mnie

 

Psycholog, trener sensoplastyki, ale przede wszystkim żona cudownego męża i mama jeszcze cudowniejszego Frania. Zafascynowana psychologią dziecka, rodziny i rodzicielstwem bliskości.

Wśród znajomych słynę z ciętego języka i uśmiechu od ucha do ucha.
Mój mąż mówi, że jestem mistrzem rozkładania wszystkiego na czynniki pierwsze i zadawania pytania „dlaczego?” Dociekliwość nie przeszkadza mi jednak w życiowym optymizmie, którym staram się zarażać innych. Ciągle nie pozbyłam się dziecięcej naiwności i wierzę, że świat jest z natury dobry. Jeśli coś robię, to zawsze na 100%. Wydaje mi się, że ostatnio złapałam Pana Boga za nogi, bo o to mam to, o czym zawsze marzyłam, dom i kochającą się rodzinę. Wieczorami kładę się obok mądrego i czułego faceta i wspólnie wsłuchujemy się w oddech naszego małego syna. To właśnie ta dwójka nadaje rytm mojemu życiu i sprawia, że dni są pełne koloru.

Okazało się jednak, ze codzienność nie jest idealna, a macierzyństwo nie jest tak proste, jak było opisane w mądrych książkach. Psychologiczne teorie nie zawsze udaje się zastosować w praktyce. Czasem gubimy więc rytm, dzień miesza nam się z nocą, a ja zmuszona jestem porzucić mój perfekcjonizm. Mamologia to historia o tym jak psychologia nie zawsze sprawdza się w codziennym życiu mamy.

Przeczytaj również pierwszy post na blogu, z którego dowiesz się więcej!