Zabawa lekarstwem na złość

Zabawa lekarstwem na złość, serio!

Złość, to emocja o ogromnej sile, potrafi być trudna zarówno dla samego dziecka odczuwającego ją, jak i dla towarzyszących mu osób. Pojawienie się złości dziecka, to komunikat, że ktoś narusza jego granice, albo że jego potrzeby są niezaspokojone. Jej funkcją jest danie maluchowi siły, do obrony przed zagrożeniem, ale też rozładowanie napięcia. Dlatego jedną z możliwości minimalizowania wybuchów złości, jest rozładowywanie go wcześniej, innymi sposobami.

Autopromocja

Być może zastanawiasz się jak to możliwe, że zabawa ma Wam pomóc. Ale to naprawdę tak działa. Dlaczego? I jakie konkretnie zabawy zaproponować dziecku? Na te pytania odpowiadam w poniższym filmie.

Ogromna prośba!

W przygotowanie tego nagrania włożyłam sporo pracy, dlatego mam do Ciebie ogromną prośbę! Pomóż mi dotrzeć do innych rodziców, którym to nagranie może pomóc zmienić myślenie o złości. Może wśród znajomych masz kogoś, komu warto podesłać to video? Podeślij im to nagranie mailem, Messengerem albo udostępnij na Facebooku.
Z góry bardzo, bardzo dziękuję!

A teraz zamknij drzwi, wycisz telefon, pozamykaj wszystkie inne zakładki i zobacz to nagranie do ostatniej minuty.

Wolisz czytać niż oglądać? Pobierz transkrypcje klikając TUTAJ

Po zobaczeniu tego filmu, masz już pomysł na to ,jak wspierać swoje dziecko „na zimno”, czyli jak stworzyć profilaktykę złości. Webinar, o którym w nim mówię jest już za nami. Ciągle możesz jednak kupić kurs o dziecięcej złości!

Shopping Cart